بخش مقالات آکادمی | Articles
آخرین آموزش ها

آشنایی با الکسا آمازون

اگر شما زیاد در اینترنت گشت و گذار می کنید حتما در خبر های تکنولوژی نام Amazon Alexa را دیدید و زمان زیادی صرف صحبت کردن در مورد الکسا شده همچنین مطالب زیادی از آن منتشر شده.ما میخواهیم در مقاله آشنایی با الکسا آمازون شما را نزدیک تر به الکسا کنیم. در کمتر از دو سال الکسا به عنوان هوش مصنوعی در اسپیکر آمازون به نام اکو قرار گرفت و آمازون این اسپیکر هوشمند را به بازار عرضه کرد. با عرضه این دستگاه، محبوبیت دستیار صوتی آمازون نیز رشد بسیار سریعی کرد. اکو یکی از ابزارهای بسیار پر فروش آمازون نیز است. یک تسلیم سراسری مکرر، و قطعه قابل توجه ترین 2015 از تکنولوژی، در هر خود دن اکرمن CNET است. همچنین از دید CNET نیز اکو یکی از دستگاه های قابل توجه سال ۲۰۱۵ است.

ترکیب اسپیکر با هوش مصنوعی

آشنایی با الکسا آمازون آشنایی با الکسا آمازون amazon echo

الکسا در سال ۲۰۱۶ نیز به پیشرفت خود ادامه داد و تقاضا برای اکو آن قدر زیاد است که در حال حاضر برای تحویل گرفتن اکو باید چند ماه صبر کنید. لیست کارهایی که الکسا می تواند انجام دهد روز به روز در حال افزایش است و این به لطف باز گذاشتن بخش نرم افزاری این دستگاه است و او را تبدیل به یک دستیار توانا در خانه کرده است، اکو یکی از محورهای خانه  هوشمند CNET است. با اکو خانه شما فضای زندگی مدرن را به خود می گیرد.به طور خلاصه، خرید الکسا یک معامله بسیار بزرگ است. اگر شما می خواهید  در مورد او بیشتر بدانید، ما را همراهی کنید.

وقتی شما برای اولین بار می خواهید اکو را اره اندازی کنید صدای بیدار شدن الکسا را می شنوید و او به شما سلام می کند سپس با شما در بارهی فرآیند نصب صحبت می کند و شما به وای فای اسپیکر توسط تلفن همراه یا تبلت خود متصل می شوید تا همه چیز را با شبکه خانگی را اپلیکیشن الکسا برای اندروید و ios همگام سازی کند و کمتر از یک ثانیه آماده و اجرا می شود. این اسپیکر روشن خواهد شد هر وقت کلمه ی “Alexa” را بشنود( یا کلمه ی “Amazon ” یا “Echo” ) و برای روشن کردن آن نیاز به فشردن دکمه ای نیست. شما به اکو بگویید چه می خواهید. این که موسیقی جاز پخش کند، آخرین اخبار از NBA، تایمر برای آشپزخانه یا حتی یک شوخی و یا هر یک از کارهای بی شمار دیگر ، که شما ممکن است به آن برای انجام دادن فکر کنید.

اکو یک شنونده خوب است. در درون آن هفت میکروفن پنهان  شده که نویز های محیط هم فیلتر می کنند که با استفاده از آن ها می تواند در فاصله دور هم صدای شما را بشنود همچنین دارای فن آوری تشخیص صدا است. تمام آنچه که واقعا به معنی یک شنونده خوب است را داراست. که صدای شما را حتی زمانی که شما در کنار آن نیستید یا زمانی که افراد دیگر در حال صحبت هستند می شنود. در خانه ، اکو می تواند صدای شخص را در فاصله نزدیک به خوبی درک کند، حتی زمانی که صدای شخص را از تلویزیون می شنود.

اکو خانه شما را به یک خانه هوشمند تبدیل میکند همچنین می تواند با دستگاه های هوشمند زیادی نیز کار کند و با آن ها همگام سازی شود. مشخص است که آینده خوبی در انتظار ای اسپیکر هوشمند است همان طور که تا الان بوده. باید دید آمازون چه برانامه ای آن برای پیشرفت ای دستگاه با توجه به فروش و محبوبیت بالای آن دارد.

 • چند دستگاه که با الکسا کار میکنند :
 • Nest
 • Belkin WeMo
 • Philips Hue LEDs
 • Fitbit
 • TP-Link
 • D-Link
 • Lutron Home Lighting
 • Lifx LEDs
 • Ecobee3
 • Emerson

با ما همراه باشید تا در مقاله های بعد بیشتر با الکسا و اکو آشنا شویم.

تاریخ ارسال
9 خرداد 1395
ارسال شده توسط
کوروش هاشمی
میزان بازدید
0 نفر بازدیدکننده
0 دیدگاه
فایلی جهت دانلود وجود ندارد !
مشخصات
نویسنده : کوروش هاشمی
حجم و فرمت :

0 دیدگاه ثبت شده

شما هم نظری بدهید
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
توجه فرمایید:
نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.